Tieto Estonia ASRegistrisse kantud
Majandusnäitajad
Suhtarvud
2025Bilansi struktuur
Kvartaalsed näitajad
| Kvartal | Käive | Töötajate arv | Tööjõumaksud |
|---|---|---|---|
| 2026 III kv | 1 279 936 € | 40 | 238 742 € |
| 2026 II kv | 1 285 877 € | 40 | 249 385 € |
| 2026 I kv | 744 681 € | 41 | 249 226 € |
| 2025 IV kv | 748 253 € | 40 | 320 390 € |
| 2025 III kv | 1 438 205 € | 44 | 312 484 € |
| 2025 II kv | 1 035 261 € | 45 | 399 166 € |
| 2025 I kv | 1 078 107 € | 52 | 327 352 € |
Allikas: EMTA avaandmed — käibemaksudeklaratsiooni põhine, ei pruugi täpselt kattuda majandusaasta aruande müügituluga. Uueneb kvartaalselt.
Dividendid
arvutuslikDividendideks jaotatud 1 504 019 € (58% jaotatavast kasumist).
Lisaks vähenes omakapital 3 003 582 € võrra muul viisil kui jaotamata kasumi arvelt — nt osakapitali vähendamine, väljamakse muudest reservidest või reservi ümberhindlus. Avaandmetest ei selgu, kas see oli väljamakse omanikele.
Eelmise aasta jaotamata kasum + eelmise aasta kasum − praegune jaotamata kasum.
Aruannete koondnäitajad2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 † | 2023 † | 2024 † | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanss — vara | |||||||
| Käibevara kokku | 6 535 500 | 7 571 492 | 2 106 539 | 2 388 015 | 2 718 640 | 1 802 230 | 1 362 180 |
| Põhivara kokku | 955 947 | 618 896 | 460 016 | 724 669 | 401 853 | 447 635 | 316 687 |
| Vara kokku | 7 491 447 | 8 190 388 | 2 566 555 | 3 112 684 | 3 120 493 | 2 249 865 | 1 678 867 |
| Bilanss — kohustised ja omakapital | |||||||
| Lühiajalised kohustised | 2 801 884 | 2 390 553 | 1 746 503 | 1 871 746 | 2 118 666 | 1 656 139 | 1 518 297 |
| Pikaajalised kohustised | 111 271 | 46 194 | 87 531 | 200 769 | 85 324 | 170 606 | 140 954 |
| Kohustised kokku | 2 913 155 | 2 436 747 | 1 834 034 | 2 072 515 | 2 203 990 | 1 826 745 | 1 659 251 |
| Osakapital | 25 077 | 3 028 659 | 25 077 | 25 077 | 25 077 | 25 077 | 25 077 |
| Eelmiste perioodide jaotamata kasum | 75 550 | 981 583 | 1 102 913 | 589 394 | 574 475 | 773 376 | 279 993 |
| Aruandeaasta kasum | 1 356 033 | 1 625 349 | −513 519 | 307 648 | 198 901 | −493 383 | −403 677 |
| Reservid ja muu omakapital | 3 121 632 | 118 050 | 118 050 | 118 050 | 118 050 | 118 050 | 118 223 |
| Omakapital kokku | 4 578 292 | 5 753 641 | 732 521 | 1 040 169 | 916 503 | 423 120 | 19 616 |
| Kasumiaruanne | |||||||
| Müügitulu | 16 867 787 | 16 027 502 | 10 892 791 | 8 282 149 | 7 118 666 | 4 041 217 | 3 765 208 |
| Ärikasum | 1 572 785 | 1 731 071 | −94 065 | 253 570 | 208 301 | −497 159 | −385 962 |
| EBITDA | 2 246 627 | 2 332 778 | 331 477 | 615 105 | 513 438 | −227 584 | −145 630 |
| Kasum enne tulumaksustamist | 1 556 033 | 1 714 593 | −111 251 | 239 940 | 198 901 | −493 383 | −403 677 |
| Aruande aasta kasum | 1 356 033 | 1 625 349 | −513 519 | 307 648 | 198 901 | −493 383 | −403 677 |
| Tööjõukulud | 10 522 972 | 10 945 018 | 8 117 030 | 5 500 527 | 5 282 924 | 3 440 537 | 2 995 900 |
| Põhivara kulum | 673 842 | 601 707 | 425 542 | 361 535 | 305 137 | 269 575 | 240 332 |
| Muud näitajad | |||||||
| Töötajaid | 295 | 308 | 186 | 115 | 95 | 61 | 55 |
| Arvutuslik dividend | — | 450 000 | 1 504 019 | — | — | — | — |
Kriips (—) tähendab, et aruannet ei ole esitatud või rida ei ole aruandes kajastatud; 0 on aruandes märgitud null. † Märgitud aastate näitajad pärinevad PDF-kujul esitatud aruandest ja võivad olla puudulikud.
Riskid ja kohustused2 tähelepanekut4 korras
Avalike registrite andmed, mitte krediidihinnang.
Seoste graaf
Kliki sõlmel, et näha selle muid seoseid.
Riigihanked
16 lepingutRiigihangetest võidetud lepinguid 2 073 420 € väärtuses, 15 hankijalt (08.01.2024–30.09.2026). Lisaks 5 raamlepingut koos teiste pakkujatega (summasse ei arvata).
| Hange | Hankija | Summa | Sõlmitud |
|---|---|---|---|
| IKT-halduse teenus Türi Vallavalitsusele | Türi Vallavalitsus | 206 376 € | 30.09.2026 |
| IT taristu haldusteenus | Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus | 195 000 € | 06.08.2026 |
| Arvutitöökohtade haldusteenus | AS HOOLEKANDETEENUSED | 216 000 € | 31.03.2026 |
| Baas- ja ärirakenduste haldusteenuse ostmine | AKTSIASELTS EESTI LOTO | 59 900 € | 13.03.2026 |
| Üleriigilise E-kataloogi arenduse hankimine | Eesti Rahvusraamatukogu | kuni 2 000 000 € | 12.05.2025 |
| Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS1) arendusteenus | Haridus- ja Teadusministeerium | 400 000 € | 07.05.2025 |
| Infosüsteemide majutusteenuse hange | Eesti Pank | 400 000 € | 14.04.2025 |
| Eelnõude infosüsteemi majutusteenus | Riigikantselei | 106 080 € | 04.12.2024 |
Allikas: riigihangete registri avaandmed alates oktoobrist 2023. Kõik riigihanked
Majandusaasta aruandedPDF, XBRL
Laen aruannete nimekirja…
Allikas: e-Äriregister (RIK). Failid avanevad/laaditakse alla otse ametlikust registrist.
Kokkuvõte: Tieto Estonia AS
Ülevaade
Tieto Estonia AS (registrikood 10137025) on aktsiaselts. Ettevõte kanti äriregistrisse 1996. aastal ja on registris olnud 29 aastat. Registrijärgne asukoht: Kristiine linnaosa, Tallinn, Harju maakond. Viimase majandusaasta aruande järgi on põhitegevusala programmeerimine (EMTAK 62101). Ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena (KMKR EE100210460).
Majandustulemused
Majandusaastal 2025 oli müügitulu 3 765 208 €, mis on 6,8% vähem kui aasta varem (4 041 217 €). Aastatel 2019–2025 on müügitulu vähenenud keskmiselt 22,1% aastas. See on ettevõtte väikseim müügitulu avaldatud aastate (2019–2025) seas. Majandusaasta 2025 lõppes kahjumiga 403 677 €. Avaldatud 7 majandusaastast on ettevõte olnud kasumis 4. Majandusaastal 2025 oli töötajaid 55 (aasta varem 61). Müügitulu ühe töötaja kohta oli 68 458 €. Majandusaasta 2025 lõpus oli bilansimaht 1 678 867 € ja omakapital 19 616 € (1,2% varadest).
Värskeimad kvartalinäitajad
Maksu- ja Tolliameti andmetel oli käive perioodil 2026 III kv 1 279 936 €, mis on 11,0% vähem kui aasta varem samas kvartalis. Töötajaid oli samas kvartalis 40. Tööjõumakse tasuti kvartalis 238 742 €. Tööjõumaksude põhjal on arvutuslik keskmine brutopalk perioodil 2026 III kv umbes 3600 € kuus.
Juhtimine ja omanikud
Ettevõttel on üks juhatuse liige. Nõukogusse kuulub 3 liiget. Ettevõtte ainus omanik on Esindajakonto: BNP Paribas SA PAR/CLIENT ASSETS.
Andmete allikad ja värskus
Registriandmed (nimi, aadress, õiguslik vorm, juhatus ja omanikud) pärinevad Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) äriregistrist; muudatused loetakse RIK-ist igal ööl. Finantsnäitajad pärinevad majandusaasta aruannetest; viimane aruanne (majandusaasta 2025) esitati 15.06.2026. Kvartalikäive, töötajate arv ja tööjõumaksud pärinevad Maksu- ja Tolliameti (EMTA) avaandmetest, viimane kvartal 2026 III kv. LEI-kood (549300YC0E5BLX5MMD02) pärineb GLEIF-i andmebaasist. Muutused, keskmised ja suhtarvud on entity.ee arvutatud avaandmete põhjal ega ole ametlik hinnang.