MEKO Baltics ASRegistrisse kantud
Majandusnäitajad
Suhtarvud
2025Kasum on EBITDA-st suurem finantstulude tõttu (nt dividendid või intressid), mida EBITDA ei sisalda.
Bilansi struktuur
Kvartaalsed näitajad
| Kvartal | Käive | Töötajate arv | Tööjõumaksud |
|---|---|---|---|
| 2026 III kv | 18 181 268 € | 145 | 568 405 € |
| 2026 II kv | 19 016 685 € | 153 | 519 585 € |
| 2026 I kv | 15 277 349 € | 145 | 538 055 € |
| 2025 IV kv | 19 684 899 € | 148 | 592 405 € |
| 2025 III kv | 17 113 980 € | 156 | 619 333 € |
| 2025 II kv | 18 819 445 € | 170 | 565 019 € |
| 2025 I kv | 15 571 712 € | 164 | 573 456 € |
Allikas: EMTA avaandmed — käibemaksudeklaratsiooni põhine, ei pruugi täpselt kattuda majandusaasta aruande müügituluga. Uueneb kvartaalselt.
Dividendid
arvutuslikDividendideks jaotatud 4 967 255 € (11% jaotatavast kasumist).
Eelmise aasta jaotamata kasum + eelmise aasta kasum − praegune jaotamata kasum.
Aruannete koondnäitajad2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanss — vara | |||||||
| Käibevara kokku | 18 328 235 | 19 738 840 | 20 820 081 | 22 963 153 | 26 659 198 | 31 259 729 | 29 767 922 |
| Põhivara kokku | 18 514 067 | 18 799 457 | 18 166 496 | 18 175 668 | 18 509 077 | 19 621 440 | 18 902 501 |
| Vara kokku | 36 842 302 | 38 538 297 | 38 986 577 | 41 138 821 | 45 168 275 | 50 881 169 | 48 670 423 |
| Bilanss — kohustised ja omakapital | |||||||
| Lühiajalised kohustised | 1 907 802 | 1 994 782 | 3 220 985 | 3 198 478 | 4 087 015 | 6 336 387 | 6 196 154 |
| Pikaajalised kohustised | — | — | — | — | — | — | — |
| Kohustised kokku | 1 907 802 | 1 994 782 | 3 220 985 | 3 198 478 | 4 087 015 | 6 336 387 | 6 196 154 |
| Osakapital | 25 600 | 25 600 | 25 600 | 25 600 | 25 600 | 25 600 | 25 600 |
| Eelmiste perioodide jaotamata kasum | 32 550 405 | 34 406 340 | 33 515 355 | 34 987 432 | 37 162 183 | 40 053 100 | 39 549 367 |
| Aruandeaasta kasum | 2 355 935 | 2 109 015 | 2 222 077 | 2 924 751 | 3 890 917 | 4 463 522 | 2 896 742 |
| Reservid ja muu omakapital | 2560 | 2560 | 2560 | 2560 | 2560 | 2560 | 2560 |
| Omakapital kokku | 34 934 500 | 36 543 515 | 35 765 592 | 37 940 343 | 41 081 260 | 44 544 782 | 42 474 269 |
| Kasumiaruanne | |||||||
| Müügitulu | 29 200 677 | 28 850 160 | 32 904 158 | 36 696 626 | 37 423 349 | 40 586 246 | 43 472 190 |
| Ärikasum | 1 076 870 | 927 815 | 1 429 255 | 1 511 224 | 2 176 725 | 1 888 084 | 1 240 342 |
| EBITDA | 1 812 549 | 1 791 683 | 2 270 494 | 2 304 402 | 2 986 994 | 2 748 866 | 2 204 393 |
| Kasum enne tulumaksustamist | 2 355 935 | 2 109 015 | 2 644 396 | 2 945 914 | 3 890 917 | 4 463 522 | 3 657 531 |
| Aruande aasta kasum | 2 355 935 | 2 109 015 | 2 222 077 | 2 924 751 | 3 890 917 | 4 463 522 | 2 896 742 |
| Tööjõukulud | 3 245 682 | 3 384 109 | 3 741 792 | 4 069 674 | 4 211 035 | 5 068 975 | 5 637 711 |
| Põhivara kulum | 735 679 | 863 868 | 841 239 | 793 178 | 810 269 | 860 782 | 964 051 |
| Muud näitajad | |||||||
| Töötajaid | 119 | 128 | 132 | 134 | 131 | 138 | 153 |
| Arvutuslik dividend | — | 500 000 | 3 000 000 | 750 000 | 750 000 | 1 000 000 | 4 967 255 |
Kriips (—) tähendab, et aruannet ei ole esitatud või rida ei ole aruandes kajastatud; 0 on aruandes märgitud null.
Riskid ja kohustusedKõik korras
Avalike registrite andmed, mitte krediidihinnang.
Seoste graaf
Kliki sõlmel, et näha selle muid seoseid.
Riigihanked
12 lepingutRiigihangetest võidetud lepinguid 478 750 € väärtuses, 6 hankijalt (29.05.2025–08.10.2026). Lisaks 9 raamlepingut koos teiste pakkujatega (summasse ei arvata).
| Hange | Hankija | Summa | Sõlmitud |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz veokite analoogvaruosade ostmine | Enefit Industry OÜ | 93 750 € | 08.10.2026 |
| Töökoja seadmete ja inventari ost · Laoriiulite ning -süsteemide ost | Aktsiaselts Tallinna Lennujaam | kuni 30 000 € | 08.06.2026 |
| Volvo hübriidbusside varuosade soetamine · Lisaseadmed, elekter, küttesüsteem ja ventilatsioon | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 577 916 € | 04.05.2026 |
| Volvo hübriidbusside varuosade soetamine · Mootor ja käigukast | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 224 533 € | 04.05.2026 |
| Volvo hübriidbusside varuosade soetamine · Veermik ja vedrustus | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 126 322 € | 04.05.2026 |
| MAN busside varuosade soetamine · Lisaseadmed, elekter, küttesüsteem ja ventilatsioon | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 1 183 033 € | 11.03.2026 |
| MAN busside varuosade soetamine · Mootor ja käigukast | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 117 739 € | 11.03.2026 |
| MAN busside varuosade soetamine · Veermik ja vedrustus | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | kuni 333 377 € | 09.03.2026 |
Allikas: riigihangete registri avaandmed alates oktoobrist 2023. Kõik riigihanked
Kokkuvõte: MEKO Baltics AS
Ülevaade
MEKO Baltics AS (registrikood 10279055) on aktsiaselts. Ettevõte kanti äriregistrisse 1997. aastal ja on registris olnud 29 aastat. Registrijärgne asukoht: Lehmja küla, Rae vald, Harju maakond. Viimase majandusaasta aruande järgi on põhitegevusala mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hulgimüük (EMTAK 46721). Ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena (KMKR EE100222597).
Majandustulemused
Majandusaastal 2025 oli müügitulu 43 472 190 €, mis on 7,1% rohkem kui aasta varem (40 586 246 €). Aastatel 2019–2025 on müügitulu kasvanud keskmiselt 6,9% aastas. See on ettevõtte suurim müügitulu avaldatud aastate (2019–2025) seas. Majandusaasta 2025 puhaskasum oli 2 896 742 € (6,7% müügitulust). Ettevõte on olnud kasumis kõigil 7 avaldatud majandusaastal. Majandusaastal 2025 oli töötajaid 153 (aasta varem 138). Müügitulu ühe töötaja kohta oli 284 132 €. Majandusaasta 2025 lõpus oli bilansimaht 48 670 423 € ja omakapital 42 474 269 € (87,3% varadest).
Värskeimad kvartalinäitajad
Maksu- ja Tolliameti andmetel oli käive perioodil 2026 III kv 18 181 268 €, mis on 6,2% rohkem kui aasta varem samas kvartalis. Töötajaid oli samas kvartalis 145. Tööjõumakse tasuti kvartalis 568 405 €. Tööjõumaksude põhjal on arvutuslik keskmine brutopalk perioodil 2026 III kv umbes 2440 € kuus.
Juhtimine ja omanikud
Ettevõttel on üks juhatuse liige. Nõukogusse kuulub 3 liiget.
Andmete allikad ja värskus
Registriandmed (nimi, aadress, õiguslik vorm, juhatus ja omanikud) pärinevad Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) äriregistrist; muudatused loetakse RIK-ist igal ööl. Finantsnäitajad pärinevad majandusaasta aruannetest; viimane aruanne (majandusaasta 2025) esitati 29.06.2026. Kvartalikäive, töötajate arv ja tööjõumaksud pärinevad Maksu- ja Tolliameti (EMTA) avaandmetest, viimane kvartal 2026 III kv. Muutused, keskmised ja suhtarvud on entity.ee arvutatud avaandmete põhjal ega ole ametlik hinnang.