AS Elenger GruppRegistrisse kantud
Majandusnäitajad
Suhtarvud
2025Kasum on EBITDA-st suurem finantstulude tõttu (nt dividendid või intressid), mida EBITDA ei sisalda.
Bilansi struktuur
Kvartaalsed näitajad
| Kvartal | Käive | Töötajate arv | Tööjõumaksud |
|---|---|---|---|
| 2026 III kv | 114 476 069 € | 98 | 855 279 € |
| 2026 II kv | 275 153 115 € | 95 | 1 417 175 € |
| 2026 I kv | 282 763 654 € | 96 | 764 098 € |
| 2025 IV kv | 132 383 980 € | 94 | 717 281 € |
| 2025 III kv | 237 711 533 € | 91 | 776 673 € |
| 2025 II kv | 196 498 323 € | 93 | 1 369 938 € |
| 2025 I kv | 138 982 923 € | 92 | 694 461 € |
Allikas: EMTA avaandmed — käibemaksudeklaratsiooni põhine, ei pruugi täpselt kattuda majandusaasta aruande müügituluga. Uueneb kvartaalselt.
Dividendid
arvutuslikDividendideks jaotatud 19 214 000 € (8% jaotatavast kasumist).
Madala usaldusega: samal aastal liikus osa jaotamata kasumist reservidesse või osakapitali või tehti sissemakse — dividendi täpne suurus on ebaselge, näidatud on väiksem hinnang.
Eelmise aasta jaotamata kasum + eelmise aasta kasum − praegune jaotamata kasum.
Aruannete koondnäitajad2019–2025
| 2019 † | 2020 † | 2021 † | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanss — vara | |||||||
| Käibevara kokku | — | 93 471 000 | 235 588 000 | 476 795 000 | 387 030 000 | 318 164 000 | 285 255 000 |
| Põhivara kokku | — | 18 738 000 | 27 463 000 | 30 023 000 | 105 804 000 | 221 968 000 | 197 295 000 |
| Vara kokku | 109 182 000 | 112 209 000 | 263 051 000 | 506 818 000 | 492 834 000 | 540 132 000 | 482 550 000 |
| Bilanss — kohustised ja omakapital | |||||||
| Lühiajalised kohustised | — | 67 008 000 | 199 288 000 | 269 991 000 | 220 751 000 | 296 155 000 | 231 396 000 |
| Pikaajalised kohustised | — | 23 973 000 | 21 313 000 | 17 266 000 | 11 388 000 | 11 130 000 | 10 519 000 |
| Kohustised kokku | — | 90 981 000 | 220 601 000 | 287 257 000 | 232 139 000 | 307 285 000 | 241 915 000 |
| Osakapital | — | 9 919 000 | 9 919 000 | 9 919 000 | 9 919 000 | 9 919 000 | 9 919 000 |
| Eelmiste perioodide jaotamata kasum | — | 3 147 000 | 21 814 000 | 33 204 000 | 90 134 000 | 225 260 000 | 207 837 000 |
| Aruandeaasta kasum | — | 18 667 000 | 22 190 000 | 93 139 000 | 135 126 000 | 21 495 000 | 27 002 000 |
| Reservid ja muu omakapital | — | −10 505 000 | −11 473 000 | 83 299 000 | 25 516 000 | −23 827 000 | −4 123 000 |
| Omakapital kokku | — | 21 228 000 | 42 450 000 | 219 561 000 | 260 695 000 | 232 847 000 | 240 635 000 |
| Kasumiaruanne | |||||||
| Müügitulu | 110 908 000 | 146 013 000 | 346 343 000 | 950 729 000 | 919 228 000 | 769 563 000 | 697 585 000 |
| Ärikasum | — | 19 999 000 | 24 093 000 | 97 928 000 | 107 301 000 | 11 557 000 | 9 625 000 |
| EBITDA | — | 22 111 000 | 26 150 000 | 99 549 000 | 109 303 000 | 13 838 000 | 12 699 000 |
| Kasum enne tulumaksustamist | — | 18 667 000 | 22 190 000 | 95 839 000 | 135 126 000 | 21 495 000 | 27 002 000 |
| Aruande aasta kasum | — | 18 667 000 | 22 190 000 | 93 139 000 | 135 126 000 | 21 495 000 | 27 002 000 |
| Tööjõukulud | — | 4 741 000 | 5 364 000 | 5 636 000 | 7 119 000 | 7 384 000 | 9 528 000 |
| Põhivara kulum | — | 2 112 000 | 2 057 000 | 1 621 000 | 2 002 000 | 2 281 000 | 3 074 000 |
| Muud näitajad | |||||||
| Töötajaid | 60 | 60 | 59 | 64 | 72 | 84 | 92 |
| Arvutuslik dividend | — | — | — | — | 36 209 000 | 0 | 19 214 000 |
Kriips (—) tähendab, et aruannet ei ole esitatud või rida ei ole aruandes kajastatud; 0 on aruandes märgitud null. † Märgitud aastate näitajad pärinevad PDF-kujul esitatud aruandest ja võivad olla puudulikud.
Riskid ja kohustusedKõik korras
Avalike registrite andmed, mitte krediidihinnang.
Seoste graaf
Kliki sõlmel, et näha selle muid seoseid.
Riigihanked
49 lepingutRiigihangetest võidetud lepinguid 10 952 282 € väärtuses, 34 hankijalt (27.09.2023–04.09.2026). Lisaks 18 raamlepingut koos teiste pakkujatega (summasse ei arvata).
| Hange | Hankija | Summa | Sõlmitud |
|---|---|---|---|
| Maagaasi ostmine | Aktsiaselts Tallinna Linnatransport | 626 714 € | 04.09.2026 |
| Maagaasi ostmine III | aktsiaselts TALLINNA SADAM | 600 000 € | 23.07.2026 |
| Märjamaa vallale elektrienergia ost | Märjamaa Vallavalitsus | kuni 600 000 € | 15.07.2026 |
| Elektrienergia ostmine | AS Lõuna-Eesti Haigla | kuni 135 000 € | 27.03.2026 |
| Maagaasi ostmine. Kordushange | Aktsiaselts Tallinna Lennujaam | kuni 431 999 € | 06.03.2026 |
| Elektrienergia ostmine 2026 | OSAÜHING TÕRVA VEEJÕUD | 100 000 € | 10.02.2026 |
| Elektrienergia ostmine Tõrva vallale 2026/2027 | Tõrva Vallavalitsus | 3 € | 05.02.2026 |
| Maagaasi ostmine aastaks 2026 | Narva Linnavalitsuse Linnamajandusamet | 4 € | 30.12.2025 |
Allikas: riigihangete registri avaandmed alates oktoobrist 2023. Kõik riigihanked
Kokkuvõte: AS Elenger Grupp
Ülevaade
AS Elenger Grupp (registrikood 10178905) on aktsiaselts. Ettevõte kanti äriregistrisse 1997. aastal ja on registris olnud 29 aastat. Registrijärgne asukoht: Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond. Viimase majandusaasta aruande järgi on põhitegevusala gaasimüük magistraalvõrkude kaudu (EMTAK 35231). Ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena (KMKR EE100072174).
Majandustulemused
Majandusaastal 2025 oli müügitulu 697 585 000 €, mis on 9,4% vähem kui aasta varem (769 563 000 €). Aastatel 2019–2025 on müügitulu kasvanud keskmiselt 35,9% aastas. Majandusaasta 2025 puhaskasum oli 27 002 000 € (3,9% müügitulust). Ettevõte on olnud kasumis kõigil 6 avaldatud majandusaastal. Majandusaastal 2025 oli töötajaid 92 (aasta varem 84). Müügitulu ühe töötaja kohta oli 7 582 446 €. Majandusaasta 2025 lõpus oli bilansimaht 482 550 000 € ja omakapital 240 635 000 € (49,9% varadest).
Värskeimad kvartalinäitajad
Maksu- ja Tolliameti andmetel oli käive perioodil 2026 III kv 114 476 069 €, mis on 51,8% vähem kui aasta varem samas kvartalis. Töötajaid oli samas kvartalis 98. Tööjõumakse tasuti kvartalis 855 279 €. Tööjõumaksude põhjal on arvutuslik keskmine brutopalk perioodil 2026 III kv umbes 5170 € kuus.
Juhtimine ja omanikud
Ettevõtte juhatusse kuulub 2 liiget. Nõukogusse kuulub 5 liiget. Ettevõtte ainus omanik on INFORTAR AS.
Andmete allikad ja värskus
Registriandmed (nimi, aadress, õiguslik vorm, juhatus ja omanikud) pärinevad Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) äriregistrist; muudatused loetakse RIK-ist igal ööl. Finantsnäitajad pärinevad majandusaasta aruannetest; viimane aruanne (majandusaasta 2025) esitati 26.06.2026. Kvartalikäive, töötajate arv ja tööjõumaksud pärinevad Maksu- ja Tolliameti (EMTA) avaandmetest, viimane kvartal 2026 III kv. LEI-kood (549300VQ0BB3YWN2T212) pärineb GLEIF-i andmebaasist. Muutused, keskmised ja suhtarvud on entity.ee arvutatud avaandmete põhjal ega ole ametlik hinnang.