Enefit OÜRegistrisse kantud
Majandusnäitajad
Suhtarvud
2025Kasum on EBITDA-st suurem finantstulude tõttu (nt dividendid või intressid), mida EBITDA ei sisalda.
Bilansi struktuur
Kvartaalsed näitajad
| Kvartal | Käive | Töötajate arv | Tööjõumaksud |
|---|---|---|---|
| 2026 III kv | — | 303 | 2 086 766 € |
| 2026 II kv | — | 321 | 2 805 084 € |
| 2026 I kv | 39 147 386 € | 328 | 1 505 456 € |
| 2025 IV kv | 125 580 950 € | 344 | 777 807 € |
| 2025 III kv | 55 393 596 € | 347 | 766 421 € |
| 2025 II kv | 92 429 646 € | 350 | 1 031 286 € |
| 2025 I kv | 120 685 704 € | 335 | 682 644 € |
Allikas: EMTA avaandmed — käibemaksudeklaratsiooni põhine, ei pruugi täpselt kattuda majandusaasta aruande müügituluga. Uueneb kvartaalselt.
Aruannete koondnäitajad2019–2025
| 2019 † | 2020 † | 2021 † | 2022 † | 2023 † | 2024 † | 2025 † | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanss — vara | |||||||
| Käibevara kokku | 18 317 100 | 121 052 600 | 311 734 000 | 430 591 000 | 602 259 000 | — | 1 149 899 000 |
| Põhivara kokku | 662 160 200 | 552 138 000 | 422 443 000 | 549 554 000 | 590 183 000 | — | 700 891 000 |
| Vara kokku | 680 477 290 | 597 223 086 | 734 177 027 | 980 144 477 | 1 192 442 228 | 1 496 361 852 | 1 850 790 431 |
| Bilanss — kohustised ja omakapital | |||||||
| Lühiajalised kohustised | 58 347 200 | 47 955 800 | 51 253 000 | 121 231 000 | 150 715 000 | — | 585 461 000 |
| Pikaajalised kohustised | 188 077 600 | 158 730 800 | 116 306 000 | 271 642 000 | 457 687 000 | — | 659 144 000 |
| Kohustised kokku | 246 424 800 | 206 686 600 | 167 559 000 | 392 873 000 | 608 402 000 | — | 1 244 605 000 |
| Osakapital | 4 793 500 | 4 793 500 | 264 276 000 | 264 276 000 | 264 276 000 | — | 264 276 000 |
| Eelmiste perioodide jaotamata kasum | 19 014 700 | 10 379 700 | 34 133 000 | 47 034 000 | 35 699 000 | — | 80 373 000 |
| Aruandeaasta kasum | 9 765 000 | 50 851 500 | 55 586 000 | 45 933 000 | 54 707 000 | — | 13 326 000 |
| Reservid ja muu omakapital | 400 479 300 | 400 479 300 | 212 623 000 | 230 029 000 | 229 358 000 | — | 248 210 000 |
| Omakapital kokku | 434 052 500 | 466 504 000 | 566 618 000 | 587 272 000 | 584 040 000 | — | 606 185 000 |
| Kasumiaruanne | |||||||
| Müügitulu | 31 421 537 | 35 188 150 | 42 336 721 | 62 200 661 | 134 859 911 | 132 474 947 | 244 176 870 |
| Ärikasum | 10 131 400 | 29 560 800 | 23 014 000 | 20 492 000 | 26 094 000 | — | −28 925 000 |
| EBITDA | 16 408 800 | 35 917 600 | 29 412 000 | 27 218 000 | 32 883 000 | — | −21 038 000 |
| Kasum enne tulumaksustamist | 12 434 900 | 50 851 500 | 55 586 000 | 50 596 000 | 64 189 000 | — | 13 326 000 |
| Aruande aasta kasum | 9 765 000 | 50 851 500 | 55 586 000 | 45 933 000 | 54 707 000 | — | 13 326 000 |
| Tööjõukulud | 3 967 300 | 4 078 700 | 4 561 000 | 6 194 000 | 6 786 000 | — | 8 686 000 |
| Põhivara kulum | 6 277 400 | 6 356 800 | 6 398 000 | 6 726 000 | 6 789 000 | — | 7 887 000 |
| Muud näitajad | |||||||
| Töötajaid | 95 | 95 | 103 | 106 | 110 | 110 | 313 |
| Arvutuslik dividend | — | — | — | — | — | — | — |
Kriips (—) tähendab, et aruannet ei ole esitatud või rida ei ole aruandes kajastatud; 0 on aruandes märgitud null. † Märgitud aastate näitajad pärinevad PDF-kujul esitatud aruandest ja võivad olla puudulikud.
Riskid ja kohustusedKõik korras1 teadmiseks
Avalike registrite andmed, mitte krediidihinnang.
Seoste graaf
Kliki sõlmel, et näha selle muid seoseid.
Riigihanked
18 lepingutRiigihangetest võidetud lepinguid 35 399 128 € väärtuses, 14 hankijalt (17.07.2024–14.09.2026). Lisaks 3 raamlepingut koos teiste pakkujatega (summasse ei arvata).
| Hange | Hankija | Summa | Sõlmitud |
|---|---|---|---|
| Mustamäe ja Kristiine jäätmeveo piirkondadest korraldatud jäätmeveo raames kogutud jäätmete töötlemine · Mustamäe ja Kristiine jäätmeveo piirkondade segaolmejäätmete käitluskoht | Tallinna Strateegiakeskus | 12 150 000 € | 14.09.2026 |
| Maagaasi ost · ühispakkumus | Aktsiaselts Narva Vesi | 6 € | 04.08.2026 |
| Märjamaa vallale elektrienergia ost | Märjamaa Vallavalitsus | kuni 600 000 € | 16.07.2026 |
| Elva vallas elektrienergia ostmine perioodiks 01.01.2027 – 31.12.2029 a. | Elva Vallavalitsus | 2 € | 17.06.2026 |
| Elektrienergia ostmine 2026 - 2029 | Viru-Nigula vallavalitsus | 2 € | 15.06.2026 |
| Elektrienergia ostmine Kastre vallale perioodil 01.06.2026-31.05.2028 | Kastre Vallavalitsus | 2 € | 01.06.2026 |
| Elektrisõidukite avaliku laadimistaristu teenus Tallinnas · Sõle tn 40a | Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet | 153 € | 11.05.2026 |
| Elektrisõidukite avaliku laadimistaristu teenus Tallinnas · Narva mnt 95 | Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet | 141 € | 11.05.2026 |
Ettevõte on ise hankija: 188 hanget. Vaata hankeid →
Allikas: riigihangete registri avaandmed alates oktoobrist 2023. Kõik riigihanked
Majandusaasta aruandedPDF, XBRL
Laen aruannete nimekirja…
Allikas: e-Äriregister (RIK). Failid avanevad/laaditakse alla otse ametlikust registrist.
Kokkuvõte: Enefit OÜ
Ülevaade
Enefit OÜ (registrikood 11184032) on osaühing. Ettevõte kanti äriregistrisse 2005. aastal ja on registris olnud 20 aastat. Registrijärgne asukoht: Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond. Viimase majandusaasta aruande järgi on põhitegevusala elektrienergia jaotus (EMTAK 35141). Ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena (KMKR EE100366327).
Majandustulemused
Majandusaastal 2025 oli müügitulu 244 176 870 €, mis on 84,3% rohkem kui aasta varem (132 474 947 €). Aastatel 2019–2025 on müügitulu kasvanud keskmiselt 40,7% aastas. See on ettevõtte suurim müügitulu avaldatud aastate (2019–2025) seas. Majandusaasta 2025 puhaskasum oli 13 326 000 € (5,5% müügitulust). Ettevõte on olnud kasumis kõigil 6 avaldatud majandusaastal. Majandusaastal 2025 oli töötajaid 313 (aasta varem 110). Müügitulu ühe töötaja kohta oli 780 118 €. Majandusaasta 2025 lõpus oli bilansimaht 1 850 790 431 € ja omakapital 606 185 000 € (32,8% varadest).
Värskeimad kvartalinäitajad
Tööjõumaksude põhjal on arvutuslik keskmine brutopalk perioodil 2026 III kv umbes 4130 € kuus.
Juhtimine ja omanikud
Ettevõtte juhatusse kuulub 4 liiget. Ettevõtte ainus omanik on EESTI ENERGIA AS.
Andmete allikad ja värskus
Registriandmed (nimi, aadress, õiguslik vorm, juhatus ja omanikud) pärinevad Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) äriregistrist; muudatused loetakse RIK-ist igal ööl. Finantsnäitajad pärinevad majandusaasta aruannetest; viimane aruanne (majandusaasta 2025) esitati 21.05.2026. Kvartalikäive, töötajate arv ja tööjõumaksud pärinevad Maksu- ja Tolliameti (EMTA) avaandmetest, viimane kvartal 2026 III kv. LEI-kood (485100EAUB2D0VTK1R43) pärineb GLEIF-i andmebaasist. Muutused, keskmised ja suhtarvud on entity.ee arvutatud avaandmete põhjal ega ole ametlik hinnang.